top of page
  • Фото автораАнна Гонохова

Які дії мають передувати факту підтвердження права власності на земельну ділянку.

Оновлено: 22 груд. 2023 р.


право власності на земельну ділянку

Перед підтвердженням права власності на земельну ділянку необхідно вжити наступних кроків:

Щоб набути право власності на земельну ділянку через її безоплатну приватизацію, спершу потрібно, аби ділянка була вільною (без власників). Для перевірки цього необхідно звернутися до уповноваженого органу, що управляє державними або комунальними земельними ділянками, з проханням про безоплатне надання земельної ділянки у власність.

Щодо комунальних земельних ділянок, які зазвичай розташовані в межах населених пунктів, відповідним органом є місцева сільська, селищна або міська рада. А щодо державних земельних ділянок, зазвичай розташованих за межами населених пунктів, уповноваженими органами є:

  • для надання земельних ділянок для садівництва або особистого селянського господарства: Головне управління Держгеокадастру в області;

  • для надання земельних ділянок в інших випадках: Районна державна адміністрація.

Ваше клопотання має містити:

  • Викопіювання з кадастрової карти або плану (яке можна замовити в районному або міському управлінні земельних ресурсів) або інші графічні матеріали, що вказують на бажане місце розташування земельної ділянки.

  • Згоду землекористувача (у випадку вилучення земельної ділянки, яка використовується іншими особами) та документи, що підтверджують досвід роботи в сільському господарстві або освіту, отриману в аграрному навчальному закладі (у випадку надання земельної ділянки для фермерського господарства).

  • Копію документа, що посвідчує особу (наприклад, паспорт громадянина України).

Після розгляду вашого клопотання, уповноважений орган повинен ухвалити рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або про відмову у його наданні.

Рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки повинне бути прийняте відповідним органом влади протягом місяця!

У випадку, якщо протягом місяця з дня реєстрації клопотання відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності, відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України, не надав дозволу на розроблення документації з землеустрою або мотивовану відмову, то особа, зацікавлена в отриманні земельної ділянки, має право протягом місяця з дня закінчення зазначеного терміну замовити розроблення документації з землеустрою без надання такого дозволу. Про це потрібно письмово повідомити відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт з землеустрою щодо відведення земельної ділянки (абзац 3 частини 3 статті 123 Земельного кодексу України).

Також важливо зазначити, що рішення про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки має бути мотивованим. Згідно зі статтею 118 Земельного кодексу України, підставами для відмови можуть бути лише невідповідність місця розташування об’єкту вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою та техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць. Цей перелік є вичерпним. У інших випадках відмова є незаконною та матиме наслідки для посадових осіб органів, які відмовили у наданні зазначеного вище дозволу.

9 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page