top of page
  • Фото автораАнна Гонохова

Як безкоштовно отримати земельну ділянку в Україні – інструкція

Оновлено: 2 бер.


як безкоштовно отримати земельну ділянку

Кожен українець може безкоштовно отримати земельну ділянку, це право прописано в статті 121 Земельного кодексу, громадянин отримує його з 18 років.


І я вам розповім як це зробити за 8 кроків, а ви діліться та зберігайте дану інструкцію:

Крок 1. Визначити розмір земельної ділянки. Стаття 121 Земельного кодексувизначає обмеження для максимального розміру земельної ділянки: - для ведення особистого селянського господарства можна отримати до 2 га; - під садівництво - до 0,12 га; - на будівництво житлового будинку: в селі - до 0,25 га, в селищах - до 0,15 га; в місті - до 0,1 га; - 0,1 га можна отримати для будівництва дачі і 0,01 га - під гараж. При цьому під одну мету можна приватизувати безкоштовно тільки одну ділянку. Чи є земля у кого-то з членів сім'ї - не має значення.

Крок 2. Знайти вільну земельну ділянку Це потрібно робити самостійно, зайшовши на публічну кадастрову карту (бажано зареєструватись у системі) та обравши в конкретному населеному пункті чи за ним вільну земельну ділянку.

Крок 3. Написати заяву У заяві потрібно вказати: - цільове призначення земельної ділянки; - її орієнтовні розміри (відповідно від цільового призначення); - до клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (зробити їх можна самостійно, зайшовши на ту ж саму публічну кадастрову карту і виділивши маркером ту ділянку і у тому місці, що ви собі підшукали).

Крок 4. Подати заяву Подавати заяву потрібно до сільської, міської ради, новоутворених об’єднаних сільських та міських громад. Її можна надіслати поштою цінним листом з описанням та повідомленням про отримання або ж занести і подати самостійно до відповідного органу влади, отримавши штамп на другому примірнику. Термін розгляду заяви - 30 днів.

Крок 5. Звернутися до землевпорядника (ФОП ГОНОХОВА Г.В. - сертифікований інженер-землевпорядник) Землевпорядник повинен розробити проект землеустрою. Ця послуга є платною, її ціна залежить від того, до якої організації ви звернулися.

Крок 6. Відправити проект землеустрою на погодження в управління Держгеокадастру Ви можете це зробити самостійно або домовитися про послугу із землевпорядником на етапі укладання договору.

Крок 7. Затвердити проект землеустрою з органом місцевого самоврядування Після узгодження проекту землеустрою з Держгеокадастром узгоджений проект потрібно передати до органів місцевого самоврядування із супроводжуючим листом, в якому вказати, що подається оригінал проекту землеустрою з проханням його затвердити.

Крок 8. Зареєструвати земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно Заключним етапом отримання земельної ділянки у власність є реєстрація права власності на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. З цією метою необхідно звернутися до місцевого центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або до нотаріуса із такими документами: - витяг з Державного земельного кадастру (витяг ДЗК формується та отримується на етапі погодження проекту землеустрою у державного кадастрового реєстратора на підставі ст. 24 закону України "Про Державний земельний кадастр"); - рішення органу про передачу земельної ділянки у власність; - копію та оригінал паспорту заявника та ідентифікаційного номеру; - підтвердження оплати адміністративного збору; - заява про реєстрацію права (формується на місці). Загальний термін розгляду державним реєстратором документів складає п'ять робочих днів.

10 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page