top of page
  • Фото автораАнна Гонохова

З ЧОГО ПОЧАТИ БУДІВНИЦТВО

ЕТАПИ І ДОКУМЕНТИ

ВИРІШИЛИ ПОБУДУВАТИ БУДИНОК, З ЧОГО ПОЧАТИ В ПЕРШУ ЧЕРГУ?

Якщо Ви вирішили почати будівництво і не знаєте з чого почати, ця невелика стаття буде для Вас корисна. Щодня до мене звертаються люди з незаконними забудовами. Всі вони побудували свої будинки без дозвільних документів, і кожному з них доводиться узаконювати ці об’єкти. Тому, я в першу чергу раджу отримати весь пакет документів на будівництво, щоб уникнути зайвих проблем.


ЗЕМЕЛЬНЕ ПИТАННЯ №1

Спочатку, все починається з земельних питань. Щоб почати процес оформлення документів на будівництво будинку або додаткових господарських будівель (літня кухня, погріб і т.д.), потрібно оформити документацію на право власності або ж на право користування землею.

Ваша земельна ділянку має бути внесена до Державного земельного кадастру. Обов’язково повинен бути кадастровий номер на ділянку. Перевірити кадастровий номер і саму реєстрацію земельної ділянки можна на Публічної кадастровій карті України. Посилання: http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta.

Переконайтеся в тому, що Ваша земельна ділянка має цільове призначення «для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель», чи «для індивідуального (колективного) садівництва». Наприклад, якщо цільове призначення землі- для ведення особистого селянського господарства, тоді в цьому випадки потрібно буде перевести цільове призначення (якщо це можливо технічно) і тільки тоді починати будівництво.

Коли з земельними питаннями все стало зрозуміло, можна починати робити свої передпроектні рішення. Головне, що потрібно знати тут – це будівельні норми, яких обов’язково потрібно дотримуватися. Забудова земельної ділянки проводитися за проектом, схвалений місцевою архітектурою. Згідно з ДБН (Державні будівельні норми), якщо здійснюється будівництво будинку, потрібно відступити від основної вулиці і магістралі не менше ніж на 6 метрів, а від вулиці та провулку другорядного значення не менше ніж на 3 метрів. Відстань від меж земельної ділянки до будинку має бути не менше 3 метри. Це найбільш головні ДБН, які потрібно знати людині. При необхідності, з іншими нормами Вас ознайомить проектант, архітектор або будівельні експерти. Дізнатися норми ДБН Ви також зможете в місцевому управлінні архітектури, це найбільш правильний підхід. Як кажуть «Попереджений – значить озброєний».

Після того, як передпроектні рішення або проект готовий, сміливо можна отримувати будівельний паспорт (будемо розглядати ситуацію, коли об’єкт до 500м2, в іншому випадки процедура буде відрізнятися). Будівельний паспорт видає місцевий орган архітектури та містобудування.


Для отримання будівельного паспорта потрібно подати певний пакет документів, одні із яких:

  • Завірена копія документа, який підтверджує Ваше право власності на земельну ділянку;

  • Нотаріальна завірена згода всіх існуючих власників ділянки на забудову;

  • Топографічну зйомку ділянки масштабу 1:500;

  • Ескіз забудови.

Після отримання будівельного паспорта, йде етап отримання дозволу на будівництва. Так як в даному випадки ми розглядаємо об’єкт менший ніж 500 кв.м., потрібно подати повідомленні про початок будівельних робіт через Центр надання адміністративних послуг у Вашому районі. Попереджаю, що можуть бути відмови. Навіть не одна, а декілька. Після того як будуть усунуті помилки при заповненні повідомлення, воно буде зареєстровано. Отримали дозвіл на будівництво, пора і до самого процесу будівництва переходити. Як тільки Ви побудуєте будинок, об’єкт буде готовий до проведення технічної інвентаризації. Це означає, що потрібно викликати інженера БТІ для виготовлення технічного паспорта. У паспорті інженер показує всі обміри, технічні характеристики і записує дані про власників нерухомості. Техпаспорт готовий? Вводимо будинок в експлуатацію. По прикладу повідомлення, на даний момент подаємо декларацію про введення будинку в експлуатацію в ЦНАП. Отримали відмову з ДАБІ? Отримуємо консультації в архітектурній інспекції, вносимо правки і подаємо заново. При необхідності, присвоюємо поштову адресу для будинку. Зробити це можливо в своєму місцевому органі управління (сільська рада, міська рада, садове товариство). Останній крок – це реєстрація права власності. Її проводимо в реєстратора (нотаріуса), він вносить Ваш будинок до Державного Реєстру речових прав. Тільки після цього Ви будете повноцінним власником своєї нерухомості.

ТАКОЖ НАГОЛОШУЮ, що я займаюсь усіма видами оформлення нерухомості, тому звертайтесь! #новебудівництвобудинку #новоестроительстводома #узаконеннябудинку #введенявексплуатацію #строимдом #будуємобудинок3 перегляди0 коментарів

Commenti


bottom of page